Korsika

Na Korsiku letecky

Letiště jsou na Korsice dvě,

Korsika není vůbec frekventovaná destinace pro klasickou dovolenou, létá sem málo linek a ještě méně charterů nebo lowcostů. 

Přímé lety z Prahy nebo Brna na Korsiku jsou velmi vzácné. Většinou jde o chartery zcela obsazené cestovkou a nedají se nikde vyhledat.

Klasickou linkovou dopravou se na Korsiku dá doletět s přestupem. Přestupuje se zpravidla v nějakém větším francouzském městě, tedy v Paříži, Marseille nebo v Lyonu. Letenka (zpáteční) se dá najít kolem devíti až dvanácti tisíc, samozřejmě bez poplatků (ty udělají tak dva tři tisíce). To je dost drahé. Cenu šponují hlavně francouzské aerolinie, které mají silné odbory. Když už ale poletíte přes Marseille, možná už je lepší nějak dojet do Nice a potom to vzít trajektem.

Na Korsiku se dá doletět i laciněji s lowcostovými přepravci, taky s přestupem. Když chytnete dobré termíny a rezervujete včas, vejdete se i do 4 tisíc.  V roce 2011 se dá letět takto:

Ajaccio lowcostem

Bastia lowcostem

Fakt to chce ale rezervovat letenky včas, aby byla nízká cena. Je docela těžké trefit to tak, abyste na přestupním letišti nečekali moc dlouho.

Nesondoval jsem to, ale možná by stálo za úvahu letět lowcostem do Říma a pak to vzít trajektem.

Stránky o leteckém cestování na jiná místa, o které se zajímám: Portugalsko letadlemdo Gruzie leteckyTurecko letecky,  Bulharsko letecky, do Tuniska leteckylety mezi Kanárskými ostrovy, Maroko letecky, letadlem na Madeiru 

 

 

Obsah webu: hlavní stránka o Korsice -  základní údaje o ostrově - jak se na Korsiku dostat - autem a trajektem - letecky - doprava - jazyky - ubytování - příroda - hory - ceny jídla - korsická města a vesnice - větší  města - historie  - počasí - odkazy - kontakt - další fotky - fotky rostlin

Tunisko - Bulharsko - Řecké ostrovy - Madeira - Kréta - Autostop - Gruzie - Turecko - Kanárské ostrovy