Fotky z Korsiky, které se mi nevešly do popisu Korsiky. Samostatnou stránku mají fotky korsických rostlin.
V korsických horách často potkáte jakési útulky pro pastýře. Někdy mají starodávnou formu z vyskládaných kamenů, jindy jsou betonové. Pětiboké závětří má například střechu vyskládanou ze stylizovaných dlaní.
Hodně mě zaujal zámek k ohradě. Obrovská ohrada se táhla přes několik kopců. Zámek na cestě měla trojitý, zařazený "sériově". Představuji si to tak, že tři spolumajitelé mají právo do ohrady vjet. Každý tak může učinit svým vlastním klíčem.
Korsické pobřeží je na jaře posypáno zvláštními hnědými oválnými předměty. Jsou to odpadní chuchvalce jakési vodní rostliny, které jsou mořským příbojem a vlnami vytvarovány do kulovitého tvaru. Pak jsou vyvrženy na pláž.
Eukalypty neboli blahovičníky jsou ve středomoří nepůvodní, a tak zde nežijí organismy, které by uměly rozkládat jejich listí napuštěné eukalyptovou pryskyřicí (schválně si někdy listy eukalyptu rozemněte). Na pobřeží potom z vyplavených eukalyptových listů vznikají celé závěje papírovité hmoty, lehké jak polystyrén. Hmota tvrdne a tvoří v zátočinách pláží jakési rozpraskané schodiště.
Stará kotva v Ille Rouse ani pramínky vody nejsou nic tak zvláštního.
Korsika leží ve středomoří, takže jsem zde nepořádek očekával. Tak strašné jako v Řecku nebo Tunisku to tu ale nebylo. Na Francii to ale i tak bylo drsné dost. Ačkoli na skládky a smetiště narazíte na Korsice vzácně, stojí to už pak za to. Největší šanci máte v údolích v korytech potoků a na východním pobřeží.
Obsah webu: hlavní stránka o Korsice - základní údaje o ostrově - jak se na Korsiku dostat - autem a trajektem - letecky - doprava - jazyky - ubytování - příroda - hory - ceny jídla - korsická města a vesnice - větší města - historie - počasí - odkazy - kontakt - další fotky - fotky rostlin
Tunisko - Bulharsko - Řecké ostrovy - Madeira - Kréta - Autostop - Gruzie - Turecko - Kanárské ostrovy