Korsika

Hory na Korsice

Mnoho lidí jezdí na Korsiku kvůli horám. Jsou opravdu překrásné a na Středomoří neobvykle zelené. Na jaře jsou hory ještě mohutně zapadané sněhem, je to nefalšovaný alpinismus. Včetně lavin.


Turistická značka na horách je flák barvy na kameni. Jarní lavinové pole.

Přes Korsiku se vine několik dálkových turistických tras a ve specializovaných tištěných průvodcích se dají najít i místní trasy. Značení tras v terénu je realizováno pomocí barevných cákanců na kamenech. Nejznámější stezka je GR-20, která se táhne přes hlavní hřeben po Korsice od severu k jihu.


Korsické hory dosahují nadmořské výšky Vysokých Tater, zde ovšem opravdu nad mořem.

Z hor stéká ohromné množství malých potůčků i velkých řek. Jsou ledové a úžasně čisté. Koupání doporučuji asi jenom v parném létě. Hlavní strom ve středních partiích tvoří borovice, jsou jí tu celé lesy. Vysoko na náhorních planinách se mezi ledovci vyskytují ledovcová jezera. Trochu níže jsou horské louky s řídkým křovinatým porostem a sporadicky roztroušenými cesmínovými duby, na jaře tu rostou šafrány.


Jarní výlet do korsických hor znamená nefalšovaný alpinismus. Najdete na fotce lyžaře?

Když jsme v centrálním pohoří byli v dubnu, létal nám nad hlavami vrtulník a cestou do kopce jsme potkávali sestupující lyžaře. Nakonec jsme usoudili, že lyžaře ten vrtulník vysazuje vysoko na vrcholcích a lyžaři padají soutěskami vedle říček do ledovcových údolí.

 

Obsah webu: hlavní stránka o Korsice -  základní údaje o ostrově - jak se na Korsiku dostat - autem a trajektem - letecky - doprava - jazyky - ubytování - příroda - hory - ceny jídla - korsická města a vesnice - větší  města - historie  - počasí - odkazy - kontakt - další fotky - fotky rostlin

Tunisko - Bulharsko - Černá Hora - Řecké ostrovy - Rhodos - Madeira - Kréta - Autostop - Muráň