Korsika

Ubytování na Korsice

Korsika není masová turistická destinace. Megahotely, jako jsou v Bulharsku na Slunečném pobřeží, zde nenajdete. Pár stylových ryze turistických městeček lze najít podél východního pobřeží, kde jsou povlovné pláže. Mnohem lepší nápad je zkusit si pronajmout nějaký privat nebo pokoj v menším hotýlku. Protože jsme ve Francii, tak je to dost drahé, ale mimo sezónu se dají ceny dobře usmlouvat. Během sezóny je to horší, protože na Korsiku rádi jezdí i samotní Francouzi.


Korsika je výborné místo k lenošení. Apartmán v městečku Speloncato / Speluncatu.

My jsme ubytování hledali předem a myslím, že Marek hledal normálně na Google. Věděli jsme, že chceme někam na sever a měli jsme na výběr asi deset zajímavých odkazů nalezitelných na webu. Za týdenní ubytování ve městečku Speloncato v překrásném stylovém privatu jsme nakonec dali asi padesát euro na osobu a týden, ale je fakt, že jsme tam byli v dubnu, tedy hluboce mimo sezónu. V sezóně jsou ceny dvojnásobné.

Nejlaciněji vyjde ubytování v apartmánech nebo bungalovech s vlastní kuchyňkou, ani ne tak kvůli ceně ubytování jako spíš kvůli ceně jídla. V hotelích a restauracích je jídlo pekelně drahé, snídaně jsou dosti jednotvárné a na bagetách se týden vydržet nedá, takže není nad špagety z vlastního vařiče.  Hodně bohatou nabídku apartmánů a bungalovů má na stránkách cestovní kancelář Ibis, která se na Korsiku specializuje, doporučuju se tam podívat.

České cestovky se na Korsiku moc nevydávají. Kdyby se to mělo srovnat třeba s Tuniskem, tak asi stokrát méně. Ale přijde mi, že to je rok od roku lepší. Pár pobytových zájezdů se sehnat dá . V roce 2005 bylo českých zájezdů na Korsiku k nalezení kolem deseti, v roce 2008 už jich je přes padesát a v roce 2014 je termínů už kolem dvou tisíc.

Od roku 2012 využívám zejména ubytovávací službu AirBnB, což je ubytování v soukromých domech a bytech.

Vybavení pokojů je normální jako ve zbytku Francie a Evropy. Elektrika i zásuvky jsou stejné jako u nás.

 

Obsah webu: hlavní stránka o Korsice -  základní údaje o ostrově - jak se na Korsiku dostat - autem a trajektem - letecky - doprava - jazyky - ubytování - příroda - hory - ceny jídla - korsická města a vesnice - větší  města - historie  - počasí - odkazy - kontakt - další fotky - fotky rostlin

Tunisko - Bulharsko - Černá Hora - Řecké ostrovy - Rhodos - Madeira - Kréta - Autostop - Muráň